• حراج!
فتوسل چشمی UVS10D1G1 کروم شرودر
فتوسل چشمی UVS10D1G1 کروم شرودر
فتوسل چشمی UVS10D1G1 کروم شرودر
فتوسل چشمی UVS10D1G1 کروم شرودر

فتوسل چشمی UVS10D1G1 کروم شرودر

از فتوسل در مشعلهای گازوییلی و در بعضی از مشعلهای گاز سوز بمنظور جلوگیری از انباشت سوخت در داخل کوره دیگ و احتمال بروز انفجار استفاده می شود.

موجود در انبار هواسایت
‎32,000,000 تومان
بدون مالیات

 

فتوسل کروم شرودر:

UVS10D1G1-QUARTZ-AND-COOLING-AIR

از فتوسل در مشعلهای گازوییلی و در بعضی از مشعلهای گاز سوز بمنظور جلوگیری از انباشت سوخت در داخل کوره دیگ و احتمال بروز انفجار استفاده می شود.

چشم الکتریکی یا فتوسل در داخل محفظه ای در بدنه مشعل طوری نصب میگردد که بتواند داخل دیگ و شعله را بخوبی ببیند. درساختمان فتوسل از نیمه هادیها استفاده شده است .مانند ژرمانیوم.براثر تابش نورالکترونهای مدارخارجی تحریک می شود و خاصیت هدایت پذیریشان زیاد می شودو جریان برق عبور می کند. یک فتوسل ازصفحه کوچک سرامیکی که روی آن ماده ای بصورت مارپیچ مالیده شده است تشکیل شده است( سولفید کادیوم ) دو سر مارپیچ توسط دو رشته سیم به رله متصل می گردد.

این مجموعه در داخل یک محفظه شیشه ای قراردارد . سولفید کادیوم به نورحساسیت دارد و هنگامی که نور به آن نمی رسد مقاوت الکتریکی آن خیلی بالا می رود(حدود دومگااهم که اهم متر آنرا بی نهایت نشان می دهد )و برعکس زمانی که نور به آن تابش کند مقاوت الکتریکی آن بسیار کاهش می یابد.( حدود ۶۰۰اهم ) بنابراین وقتی مشعل روشن است فتوسل نوررادریافت کرده و مقاومت مارپیچ کاهش می یابد و درنتیجه جریان القایی ضعیفی در مدار رله برقرار می شود و وقتی مشعل خاموش می شود و برقی به فتوسل نمی رسدمقاومت الکتریکی مارپیچ فوق العاده بالا بوده و جریانی به پایه ۲رله نمی رسدو اصطلاحا رله ریست می کند.

فتوسلها پس از یک زمان مشخص بعد از رویت جرقه شروع بکار می کنندودر کنترل مشعل قرار می گیرند.این چشمها در زمانی کمتراز ۰.۰۸ ثانیه بعد از خاموش شدن مشعل ،مشعل را از کار می اندازند. بمنظور حفاظت از سولفید کادیوم در برابر رطوبت و اکسید شدن و ضربات قسمت حساس آنرا در یک محفظه شفاف قرار می دهند. لازم بذکر است مقاومت اهمی فتوسلها در مدلهای مختلف متفاوت بوده و به شدت نور هم بستگی دارد.

نکاتی که در هنگام استفاده از فتوسل باید به آن توجه داشت :

  • چشم فتوسل باید به طور مناسب نصب شود طوری که نور مستقیم و روشن به آن برسد.
  • نور متفرقه نباید به چشم فتوسل تابیده شود.
  • چشم فتوسل را در جایی نصب کنید که دمای پیرامون آن بالای ۶۰ درجه سانتیگراد نباشد.
  • برای مشعلهایی که دمای پیرامون آنها از ۶۰ درجه بالاتر می باشد از فوتوسل با کلاهک آلومینیومی استفاده گردد.
  • برای مشعل های جت هیتری از چشمهای ویژه آن دستگاه استفاده شود.
  • برای موارد استفاده نا صحیح لزوما به محض استفاده چشم یا رله خراب نمی شود و بعد از گذشت زمان دقت اندازه گیری پایین آمده و موجب آسیب به سیستم فراهم می گردد.
  • در هنگام اتصال به نحوه سیم بندی پایه رله دقت گردد ، چنانچه فاز و نول به چشم اتصال پیدا کند موجب آسیب به چشم و سیستم می گردد.
  • سرویس دوره ای و منظم چشم توسط افراد متخصص حتما صورت پذیرد تا جداره چشم از آلودگی پاک گردد.
کشور سازنده
آلمان
سایر توضیحات
جهت تایمرهای مشعل NOXMAT – مشعل کوره های صنعتی
مدل
UVS10D1G1
نوع
UV,یو وی
UV Detector UVS

الستر (کروم شردر) به عنوان یکی‌ از شناخته شده‌ترین برند‌ها در صنعت جهانی‌ گاز، مبتکر در ارائه برترین راه حل‌ها و محصولات در این زمینه باشد.

No reviews

ممکن است بپسندید

محصول به لیست علاقه مندی اضافه شد
محصول به لیست مقایسه اضافه شد

با پذیرش کوکی میتوانید تجربه کاربری بهتری در سایت ما داشته باشید.