سنسور دما PT1000(0-200)

سنسور دما PT1000(0-200)

سنسور RTD یا Resistance Temperature Detector به معنی حسگر مقاومتی حرارت، حسگرهای دمایی هستند که دارای یک مقاومت بوده که مقدار مقاومت خود را بر اساس تغییرات دمایی تغییر می دهند. این سنسورها چندین سال است که در آزمایشگاه ها و تولیدات صنعتی استفاده می شوند و به عنوان سنسورهایی با دقت بالا و پایدار شناخته می شوند.

موجود در انبار هواسایت
‎2,500,000 تومان
بدون مالیات

 

این نوع سنسورها برای اندازه گیری دما بر حسب مقاومت مورد استفاده قرار گرفته و از دقت قابل قبولی نیز برخوردار هستند. Pt مورد استفاده در اول نام آن ها به خاطر استفاده از پلاتینیوم در ساختار سنسور می باشد. عدد هزار نیز به این معنی است که مقاومت سنسور در دمای صفر درجه هزار اهم است. در سنسور pt100 نیز دقیقا مشابه هزار عدد صد نشان دهنده مقاومت سنسور در دمای صفر درجه می باشد. در واقع در این نوع از سنسورها بر اساس فرمول ها و روابط خاصی بین دما و مقاومت، مقدار مقاومت سنسور را در هر دما اندازه گیری کرده و دمای متناظر با آن را تخمین می زنند.

Resistance-Temperature-Detector

این محاسبه دما از دقت بالایی برخوردار بوده و در موارد بسیار حساسی که نیاز به اندازه گیری دقیق دما است می توان از آن استفاده کرد. بنابراین در صورتی که اندازه گیری دقیق دما برای شما مهم است، انتخاب و پرداخت قیمت سنسور pt1000 می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای شما باشد.

انواع مختلف سنسور PT1000:

قیمت سنسور pt1000 بر اساس نوع و مدلی که دارد، متفاوت است. این سنسورها معمولا دارای یک سری اتصالات سری بوده و داخل غلاف قرار می گیرند. به طور کلی این نوع از سنسورهای حرارتی را بر اساس ماده سازنده به سه دسته سرامیکی، شیشه ای و فیلمانی تقسیم می کنند.

قیمت سنسور pt1000 در هر کدام از مدل های مختلف متفاوت است. بر حسب ویژگی های محیط و دستگاه مورد استفاده، دقت مورد نیاز، میزان تاخیر و پاسخ زمانی هر کدام، شوک پذیری محصول و ویژگی های دیگر می توانید اقدام به انتخاب، خرید و پرداخت قیمت سنسور pt1000 در بازار کنید. بیشتر این سنسورها در درون یک غلاف فلزی قرار می گیرند که بر حسب دما می توانید جنس و سایز آن را خودتان سفارش دهید تا دقیقا متناسب با نیاز شما طراحی و ساخته شود. این غلاف ها در انتها به سیم ها و یا وایرهای خاصی وصل می شوند که دارای طول های متفاوت بر حسب نیاز بوده اما قطر آن ها بین دو تا سی میلی متر متغیر می باشد.

بسیاری از انواع این نوع از سنسورها توانایی کار کردن و اندازه گیری دما در درجه حرارت های بسیار بالا مانند ۸۰۰ درجه سانتی گراد را نیز دارند. بدون شک هرچه محدوده دمایی عملکرد این سنسورها بالا باشد، قیمت سنسور pt1000 بیشتر خواهد بود. مساله مهم دیگر راجع به این نوع از سنسورهای حرارتی دقت اندازه گیری بالای آن ها است. همانطور که در بالا نیز اشاره شد در مکان ها و موقعیت های حساسی که دقت اندازه گیری بالایی نیاز است می توان از این نوع از سنسورها استفاده کرد. بسیاری از سنسورها دمایی prt1000 دقت اندازه گیری نیم درجه و یا حتی دهم درجه را نیز دارند که دقت بسیار مناسب و قابل قبولی برای دستگاه های اندازه گیری به شمار می رود. طبیعی است که هرچه دقت اندازه گیری سنسور بیشتر باشد، قیمت سنسور pt1000 بیشتر خواهد بود.

کاربرد سنسور دمای PT1000 :

از سنسورهای دما در صنعت و در بخش های مختلفی مانند اندازه گیری دمای یک سیال در یک لوله انتقال، اندازه گیری دمای سطوح مختلف، اندازه گیری دمای کوره های صنعتی و غیره استفاده می شود. در صورتی که از ترمومتر هایی استفاده می کنید که از باتری به عنوان منبع تغذیه استفاده می کنند، سنسور دمای pt1000 می تواند تاثیر مثبتی بر بالانس مجموعه بگذارد. به این روش طول عمر باتری افزایش پیدا کرده و هزینه نگه داری و استهلاک نیز تا حد زیادی کم می شود.

Resistance Temperature Detector
No reviews
محصول به لیست علاقه مندی اضافه شد
محصول به لیست مقایسه اضافه شد

با پذیرش کوکی میتوانید تجربه کاربری بهتری در سایت ما داشته باشید.