چیلر تراکمی وستن ایر هواخنک 40 تن
چیلر تراکمی وستن ایر هواخنک 40 تن
چیلر تراکمی وستن ایر هواخنک 40 تن
چیلر تراکمی وستن ایر هواخنک 40 تن

چیلر تراکمی وستن ایر هواخنک 40 تن

چیلرهای هواخنک Westen Air:

یک نوعی از چیلر تراکمی و سیستم سرمایشی و گرمایشی است که در صنعت تاسیسات و تهویه مطبوع بسیار حائز اهمیت است. دستگاه در واقع قلب سیستم سرمایشی است و در مناطقی که با کمبود آب مواجه هستند یکی از مناسب‌ترین سیستم‌ها برای ساختمان‌ها و مراکز می‌باشد و معمولا در فضاهای باز مثل پشت بام ساختمان‌ها نصب می‌گردد.

کاربرد چیلر هواخنک در ساختمان‌های تجاری، مسکونی و اداری جهت خنک کاری آب و پمپاژ آن به هواسازها و فن کویل‌های درون ساختمان برای کاهش دمای هوا و رطوبت زدایی می‌باشد.

اجزای اصلی چیلر تراکمی هواخنک تشکیل شده‌اند از کمپرسور و موتور الکتریکی کویل شده به‌ آن، کندانسور هواخنک، شیر انبساط، اواپراتور، مواد و لوله‌های انتقال دهنده مبرد و آب. این نوع از چیلر به علت اینکه فرآیند سرمایش بر اساس متراکم کردن مبرد توسط کمپرسور صورت می‌گیرد چیلر تراکمی نامیده می‌شود.

موجود در انبار هواسایت
‎900,000,000 تومان
بدون مالیات

 

چیلر تراکمی :

چیلر تراکمی دستگاهی برای سرد کردن آب می‌باشد تا بتوان از این آب برای سرمایش هوای ساختمان و یا سرد کردن ماشین آلات و محصولات صنعتی استفاده کرد. برای استفاده در سرمایش هوا نیازمند تجهیزاتی مانند فن کویل یا هواساز و ... هستیم. برای چیلر تراکمی نیازمند دستگاه کمپرسور هستیم که از برق تغذیه می‌کند.

بنابراین، این نوع چیلرها به چیلر برقی معروف‌اند. نوع دیگر چیلر، چیلر جذبی است که از کمپرسور استفاده نکرده و از شعله گاز استفاده می‌‌کند.

به این نوع چیلرها، چیلر گازی می‌گویند. ساختمان چیلر تراکمی ساختمان چیلر تراکمی از چهار قسمت اصلی چرخه تبرید تراکمی تشکیل شده است.

این چهار قسمت عبارتند از کمپرسور، اواپراتور، کندانسور و شیر انبساط. در چرخه تبرید تراکمی معمولا از گازهای HFC و HCFC برای تبرید استفاده می‌شود. کمپرسور به عنوان نیروی محرک این چرخه عمل می‌کند و چیلر تراکمی با انرژی مکانیکی، آب سرد شده ایجاد می‌کند. آب در اواپراتور چیلر خنک می‌شود. اواپراتور مورد استفاده از نوع مبدل حرارتی پوسته و لوله (شل اند تیوب) و یا از نوع صفحه ای می‌باشد.

نحوه‌ی عملکرد چیلر تراکمی هواخنک وستن ایر :

چیلر تراکمی گرمای محیط را جذب می‌کند و گرمای دریافتی را به محیط بیرون منتقل می‌کند در بعضی مواقع گرمای جذب شده را می‌توان بازیافت کرده و سیستم مورد استفاده را بهینه کرد.

سیکل تبرید چیلرهای تراکمی از اواپراتور شروع می‌شود.

گاز مبرد بعد از دریافت گرمای آب و انتقال به کمپرسور به صورت فشرده در می‌آید بعد از کمپرسور این مبرد که به صورت گاز فشار بالا می‌باشد به کندانسور هدایت می‌شود؛

یکی از مهمترین تفاوت‌ها در چیلرهای تراکمی آب خنک و هواخنک، کندانسور می‌باشد که از طریق فرستادن گرما به محیط باعث چگالش مبرد می‌شود و سپس مبرد با عبور از شیر انبساط و با از دست دادن فشار وارد اواپراتور می شود این چرخه در یک چیلر تراکمی هوا خنک به صورت دائم تکرار می‌شود.

چیلرها به جهت تامین آب یا گاز مبرد سرد برای سیستم‌های تهویه مطبوع با دمای ۷ تا 12 درجه سلسیوس که به واسطه‌ی سیکل تبرید تراکمی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این چیلرها به عنوان قلب سیستم سرمایش ساختمان‌ها در مناطقی که به علت رطوبت نسبی زیاد هوا امکان استفاده از برج خنک کننده آبی و در نتیجه چیلر آبی وجود نداشته باشد استفاده می‌شوند.

هنگامی که قصد خرید و انتخاب چیلر هواخنک را دارید حتما به عواملی از جمله به نوع کمپرسور اسکرو یا اسکرال، به تعداد آن، ظرفیت و برند کمپرسور چیلر تراکمی که جز قطعات اصلی چیلر می باشند توجه نمایید.

چیلر تراکمی آب خنک به همراه برج خنک کننده کار می‌کند ولی چیلر هواخنک نیازی به برج خنک کن ندارد. از دیگر مزایای چیلر هواخنک کاهش هزینه‌های مربوط به نگهداری و تعمیرات به علت حذف برج و آب موجود در آن است به علت اینکه آب موجود در برج به دلیل تماس مستقیم با هوا برای خنک شدن، محیطی بسیار مناسب برای رشد باکتری و میکرو ارگانیسم‌هایی است که باید به طور دوره‌ای پاکسازی شوند. در بعضی از فن کویل‌ها جریان سیال مبرد به جای آب سرد و آب گرم داخل کویل‌‌ها وجود دارد که وظیفه‌ی هر ۳ (آب سرد، آب گرم و سیال مبرد)، گرم و سرد کردن هوای دمیده شده توسط فن است که توسط سیستم‌هایی مانند چیلر، بویلر، داکت اسپلیت و VRF تولید می‌شود.

ابعاد
2100*1800*2800سانتی متر
مدل
C.O.T.40.S.A
گاز مبرد
R-407C
برق مصرفی
380V, 3PH, 50Hz
دامنه دمایی کارکرد
35c
گارانتی
5 سال ضمانت تعويض كمپرسور و 24 ماه گارانتی قطعات فنی
مدت گارانتی
15 سال خدمات پس از فروش
ظرفیت سرمایشی (USRT)
122.40
Air cooled chiller

فعالیت اصلی اورین تهویه در زمینه سیستم های تهویه مطبوع و گرمایشی شامل : چیلرهای تراکمی ( اسکرال، اسکرو و سانتریفیوژ )، انواع سیستم های هوارسان، تجهیزات تهویه اتاق‌های خاص ( دیتا سنتر )، انواع فن کویل، سیستم های تهویه مطبوع پیشرفته VRF، انواع اسپلیت‌های دیواری، کانالی، ایستاده و کاستی، پکیج های روف تاپ و سیستم‌های پکیج گرمایشی خانگی می باشد . همه تغییرات مثبت در جهت بهبود زندگى انسان ها از تفکرى متفاوت آغاز مى شود. تفکرى که از ایده اى ناب نشأت مى گیرد.ما در جستجوى شعار سازمانى خود، با قرار دادن این ایده‌ى ناب به عنوان جزئی‌ترین اِلمان هر تحول مثبت در کنار فلسفه‌اى که برای خلق زندگی بهتر باور داشتیم؛ شعار “An Idea For A Better Tomorrow” را فراسوى مسیر حرکت خود قرار داده ایم.

No reviews
محصول به لیست علاقه مندی اضافه شد
محصول به لیست مقایسه اضافه شد

با پذیرش کوکی میتوانید تجربه کاربری بهتری در سایت ما داشته باشید.